Co s vámi udělá konzumace jednoho vajíčka denně

Co s vámi udělá konzumace jednoho vajíčka denně - Drůbežána Holešov

Jak často si dopřáváte vejce? Chce to aspoň jedno denně! Proč? Tohle získáte, pokud mu třeba hned ráno dáte přednost před jogurtem!

Vejce je zkrátka terno. Nový výzkum ukazuje, že již jeden kus denně může pomoci předcházet onemocněním srdce. Vědci na to přišli tak, že celých devět let porovnávali zdravotní stav několika stovek tisíc lidí. Ukázalo se tak, že ti, kdo konzumovali jedno vajíčko každý den, vykazovali o 26 % nižší riziko hemoragické mrtvice a o 18 % nižší riziko úmrtí na kardiovaskulární onemocnění. Jste překvapeni? Výzkumníci nikoli. Vejce totiž obsahují mnoho klíčových vitaminů a živin pro naše buňky i celkové zdraví.Tým výzkumníků z Číny a Velké Británie, vedený profesorem Liming Li a doktorem Canqing Yu z School of Public Health, měl za úkol zjistit, zda existuje spojení mezi konzumací vajíček a rozvojem kardiovaskulárních onemocnění, ischemickým srdečním onemocněním, které je hlavní příčinou předčasné smrti ve většině západních zemí, závažnou koronární příhodou, hemoragickou a ischemickou mrtvicí. Ano, hádat může dvakrát. Nejen v Číně vejce způsobilo rozruch!

Výzkumníci využili údaje z probíhající studie, která zahrnovala více než půl milionu dospělých ve věku od 30 do 79 let, a to z deseti různých čínských lokalit. Celkem bylo vybráno 416 000 účastníků, kteří neměli žádné zdravotní problémy, jako jsou rakovina, srdeční choroby a diabetes.